MICHELISZ Norbert (hun) Honda Civic team Zengo motorsport portrait ambiance during the 2015 FIA WTCC World Touring Car Championship race at Losail from November 25th to 27th 2015, Qatar. Photo Frederic Le Floc'h / DPPI

Michelisz Norbert másodszor lett privát világbajnok

Menyhei Csaba

sportújságíró. 2015. 11. 27. 21:17

Az összetett ötödik helye nem jött össze, ezúttal nem ő lett a legjobb hondás.

A túraautó-világbajnokság történetében először rendezték villanyfényes versenyt, méghozzá a szezonzára futamon Katarban. A sorozat magyar pilótája Michelisz Norbert a hatodik helyet szerezte meg az időmérőn. A rajt jól sikerült, a magyar pilóta a negyedik helyért harcolt, amikor egy koccanás miatt visszacsúszott a nyolcadik helyre.

Az összetett ötödik helyéért folyó versenyben Micheliszt tizenkilenc ponttal előzte meg Gabriele Tarquini, aki azonban a futam elején kipördült, így végül pont nélkül zárt. A Zengő Motorsport versenyzőjének sikerült megelőznie Nicky Catsburgot, így a hetedik helyen fejezte be az első futamot.

A győzelmet az idény során még tizedik alkalommal José Maria Lopez szerezte meg, így beállította a tavaly felállított rekordját. Az utolsó verseny előtt Norbi hátránya 13 pontra csökkent összetettben Tarquini mögött, a privát bajnokságban (Yokohama Drivers Trophy) – amelyet a nem gyári csapatok között rendeznek – viszont az előny hétről két pontra olvadt Mehdi Bennani előtt.

05 MICHELISZ Norbert (hun) Honda Civic team Zengo motorsport action during the 2015 FIA WTCC World Touring Car Championship race at Losail from November 25th to 27th 2015, Qatar. Photo Frederic Le Floc'h / DPPI
Fotó: Europress Fotóügynökség

A második, egyben a szezon utolsó futamán a magyar versenyző az ötödik helyről indult, viszont Tom Coronel autóját nem tudtak időben megjavítani, így az ő második rajtrácsa üresen maradt. A start után történt egy baleset, így körökig a biztonsági autó mögött haladtak a pilóták.

Az újraindítás után John Filippi kicsúszott, így már a harmadik volt Michelisz. Sajnos a Honda olasz veteránja folyamatosan lépdelt előre, így az ötödik helyre egyre kevesebb volt az esély. Ezzel pedig az is biztossá vált, hogy a tavalyi szezon után ezúttal nem ő lesz a legjobb hondás.

A verseny hátralévő részében honfitársunk maga mögött tartotta Sebastian Loeböt, így a harmadik helyen intették le. Michelisz Norbert 2012 után második alkalommal nyerte meg a privát bajnoki címet. Összetettben pedig a hatodik helyen zárt.