Hét győzelem után kikapott a Fehérvár az EBEL-ben

fehérvár av19 (fehérvár av19)
A Dornbirn otthonában szakadt meg a győzelmi széria.

Az osztrák jégkorong-bajnokság (EBEL) alapszakaszának 25. fordulójában a zsinórban hét győzelmet arató Fehérvár AV19 a tabella negyedik helyén álló Dornbirn otthonába látogatott.

Már a harmadik percben megszerezte a vezetést a magyar csapat, Benk András használta ki az emberelőnyt. A harmad közepén D’Alvise vette be Rajna Miklós kapuját, így egalizált a hazai együttes (1-1).

A második húsz percben sajnos elment a meccs, a Dornbirn háromszor is mattolta a magyar kapust (4-1). Előbb Sylvester, majd Livingston és Grabher iratkozott fel a gólszerzők közé.

Az utolsó felvonásban nagyon hamar, már tizenkilenc másodperc után gólt ütött a magyar gárda, Nagy Gergő talált Hardy ketrecébe. Sajnos a bravúr nem jött össze, Siddall nyolc perc után előnyből kialakította a végeredményt.

A Fehérvár nyolcadik a tabellán 38 ponttal, köszönhetően a tizenhárom győzelemnek és a tizenkét vereségnek.