Babos Tímea készülhet az elődöntőre

Belga teniszező ellen harcolhat a döntőbe jutásért.

Babos Tímea két játszmában győzött a svájci Stefanie Voegele ellen a Tajvanon zajló keménypályás challenger tornán, így készülhet az elődöntőre.

Az első játszma fél óráig tartott, a világranglista 84. helyén álló magyar játékos egy breakkel került előnybe. A második szettben is egy, az ellenféltől elvett adogatás döntött a soproni hölgy javára. A 73 perc alatt megnyert mérkőzés azt jelenti, hogy szombaton a fináléért lép pályára Babos.

A legjobb négy között a belga Kirsten Flipkens lesz honfitársunk ellenfele. Érdekesség, hogy a verseny ötödik helyén kiemelt játékosa negyeddöntős mérkőzése nem ment végig, ugyanis a második szettben a kazah Yaroslava Shvedova feladta a mérkőzést.

A másik ágon a japán Misaki Doi és az orosz Evgeniya Rodina harcol a döntőért.

Eredmény – Tenisz, Tajvan, negyeddöntő

Babos Tímea (magyar, 4.) – Stefanie Voegele (svájci, 7.) 6-4, 7-5
Kirsten Flipkens (belga, 5.) – Yaroslava Shvedova (kazah, 2.) 4-6, 2-1-nél Shvedova feladta
Misaki Doi (japán, 1.) – Luksika Kumkhum (thaiföldi) 6-3, 6-4
Evgeniya Rodina (orosz, 3.) – Chang Liu (kínai) 4-6, 6-2, 6-4