Őrült meccset nyert meg a Szeged a BL-ben

Dean Bombac (dean bombac, )
Nagy lépést tettek a továbbjutás felé a Tisza-partiak.

Nagy lépést tett a továbbjutás felé a MOL Pick-Szeged, miután szerdán remek hajrával győzött a svéd Kristianstad otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában.

A Tisza-partiak szombaton 35-28-ra verték riválisukat, ám most gyorsan 3-0-s hátrányba kerültek. Lassan tértek magukhoz a vendégek, ám amikor a magyar válogatott Jamalit kiállították a svédektől, feljöttek 6-5-re.

A 17. percben a szegediek svéd válogatott játékosának, a hazájában nagy népszerűségnek örvendő Jonas Källmannak ötödik találatával 8-9 lett az állás, és egyből időt kért a Kristianstad. Ettől jelentősen feljavult a játéka, és egy 5-2-es szakasz után már a Szeged kért időt. Azonban a hazaiak továbbra is nagy lendülettel támadtak, és a szünetet egy majdnem félpályás góllal zárták.

A fordulást követően tovább nőtt a különbség, ám a cserék révén felpörgött a Szeged, és felzárkózott. Később még fordított is (26-27), és emberelőnye alatt sem vette vissza a vezetést a svéd alakulat.

Dejan Bombac vezérletével már 33-30-ra is elhúzott a vendégcsapat, és ziccert hagyott ki a következő támadásnál. Így aztán az utolsó percek is izgalomban teltek, végül a 13 gólig jutó Bombac döntötte el a két pontot. A túloldalon Jamali tízszer volt eredményes.

A Szeged november 29-én a Montpellier vendége lesz. A csoportból az első helyezett közvetlenül a negyeddöntőbe, a 2-6. helyezettek pedig a nyolcaddöntőbe kerülnek.

Eredmény – Kézilabda, Bajnokok Ligája, B csoport

Kristianstad (svéd) – MOL-Pick Szeged 32-34 (19-16)
Az állás: 1. Barcelona 11 pont/7 mérkőzés (211-194), 2. RN Löwen 11/8 (217-202), 3. Vardar Szkopje 10/7 (207-180), 4. Szeged 10/8 (231-226), 5. Kielce 8/7, 6. Kristianstad 4/8 (235-253), 7. Montpellier 4/8 (211-231), 8. Kolding 2/7