Tizenkettőt számolt a fehéroroszokra a kéziválogatott

Magabiztosan győzött első mérkőzésén a magyar férfi kézilabda-válogatott a fehéroroszok ellen a Provident Kupa elnevezésű felkészülési tornán szombaton a debreceni Főnix Csarnokban.

Az Európa-bajnokságra készülő magyar együttes a meccs elején egy-két góllal vezetett, a félidő közepére aztán sikerült ellépnie 8-3-ra. Később még tovább nőtt a különbség, rendre hét-nyolc gól volt a hazaiak előnye, amely a félidőre kilenctalálatosra hízott.

A szünet után is a magyar együttes diktált, s ez az eredményben is megmutatkozott. A 37. percben volt először “közte tíz” (20-10), a végére pedig 12 gólos különbség alakult ki.

A vasárnapi zárófordulóban vár a torna legnehezebb mérkőzése a hazai csapatra, amikor is a fehéroroszokat hét góllal verő argentin válogatottal találkozik.