A meccset és egyik legjobbját is elveszítette a Bruins

Először kapott ki hosszabbítás után a liga jelenlegi legjobb csapata.

Magyar idő szerint szerda hajnalban újabb mérkőzésekkel folytatódott a tengerentúli profi jégkorongliga (NHL) alapszakasza.

A nyugati főcsoport listavezetője, a Dallas Stars látogatott a Boston Bruins csapatához. A hazaiak négy megnyert meccsel a hátuk mögött várták a találkozót. A vendéglátók szempontjából a lehető legrosszabbul alakult az összecsapás. A bostoni csapat 5-3-ra kikapott, ráadásul elveszítette centerét, Chris Kellyt. Az idei szezonban két gólt szerző játékos egy ártalmatlannak tűnő szituációban szenvedett combcsonttörést.

Ötödik mérkőzésén már harmadik zakóját szenvedte el a liga jelenlegi legjobb csapata. A Montreal Canadiens ezúttal hazai környezetben maradt alul, köszönhetően az ottawai Kyle Turris hosszabbításban szerzett góljának.

Saját közönsége előtt aratott győzelmet a New York Islanders, a New York Rangers, a Detroit Red Wings, a Colorado Avalanche és az Edmonton Oilers. Vendégként szerzett nagyon fontos pontokat a Columbus Blue Jackets és a Los Angeles Kings.

Eredmény – NHL, alapszakasz

Boston Bruins – Dallas Stars 3-5 (2-1, 0-2, 1-2)
Montreal Canadiens – Ottawa Senators 1-2 (0-0, 1-1, 0-0, 0-1) – hosszabbítás után
New York Islanders – New Jersey Devils 2-1 (1-0, 0-0, 1-1)
New York Rangers – Washington Capitals 5-2 (2-1, 2-1, 1-0)
Detroit Red Wings – Tampa Bay Lightning 2-1 (0-0, 1-1, 1-0)
Colorado Avalanche – Calgary Flames 6-3 (1-0, 2-2, 3-1)
Edmonton Oilers – Philadelphia Flyers 4-2 (1-0, 0-2, 3-0)
San Jose Sharks – Columbus Blue Jackets 2-5 (1-1, 1-3, 0-1)
St. Louis Blues – Los Angeles Kings 0-3 (0-0, 0-1, 0-2)