MICHELISZ Norbert (hun) Honda Civic team Zengo motorsport portrait ambiance during the 2015 FIA WTCC World Touring Car Championship race at Shangaï from September 25 to 27th 2015, China. Photo Vincent Curutchet / DPPI.

Borzasztóan sikerült Michelisz számára a két thaiföldi futam

Menyhei Csaba

sportújságíró. 2015. 11. 01. 12:04

Fontos pontokat veszített a Zengő Motorport versenyzője az összetettben és privát értékelésben is.

A vasárnap hajnali időmérője után eldőlt, hogy Michelisz Norbert az első futamon a tizedik helyről rajtol a túraautó-világbajnokság Thaiföldi Nagydíjának első futamán. A rajt után sajnos a Zengő Motorsport versenyzőjének Hondáját eltalálta Hugo Valente.

Mivel a második versenyen az első rajtkockából indul Michelisz, ezért elővigyázatosságból kihívták és szerelték az autót.

A futamot José Maria López nyerte, aki ezzel a második világbajnoki címét szerezte a WTCC-ben.

A második versenyen kiválóan rajtolt a magyar pilóta. Őt a szintén egy Honda, Tiago Monteiro követte, majd következett Tom Chilton. A portugál hamar az élre ugrott és egyre jobban ellépett. Sajnos a a parc fermé szabályok megsértése miatt áthajtásos büntetést kapott Norbi.

Sajnos nem sikerült száz százalékos állapotba hozni a járgányt, a futóművek akadtak problémák a naplementében induló futamon. A versenyt megállították piros zászlóval, mert túl sötét volt. A szervezők pedig azt tervezték, hogy a naplementében intik le a futamot.

Michelisz befejezte a versenyt, 13. lett, de pontot nem sikerült szereznie. Így hátrányba került az összetett negyedik helyéért folyó versenyben. A magyar pilóta a hetedik helyen áll, hátránya 37 pont Ma Csing Hua mögött. A privát értékelésben (Yokohama Trophy) a 25 pontos előny hétre csökkent Mehdi Bennanival szemben.

A idényből már csak egy versenyhétvége van hátra, Katarban november 27-én zárják a szezont a pilóták.