Katinka Hosszu (HUN) competes and wins the Women's 200 m Medley during the Fina World Cup Paris-Chartres 2015, at the Odyssee in Chartres, France, on August 15-16 2015 - Photo Stephane Kempinaire / KMSP / DPPI

Hosszú Katinka nem lassít, Tokióban is remekelt

Menyhei Csaba

sportújságíró. 2015. 10. 29. 11:27

Két honfitársunkért szoríthattunk a tokiói verseny csütörtöki napján.

Az úszók számára csütörtökön sem volt pihenés, ekkor rendezték ugyanis a második versenynapot a tokiói Világkupa versenyen. A sorozat utolsó, hármas etapjának első állomásán a szerdai napon Hosszú Katinka két aranyérmet szerzett, míg Jakabos Zsuzsanna egy ezüsttel gazdagodott. A férfiaknál Verrasztó Dávid megőrizte veretlenségét 400 méter vegyesen.

Csütörtökön a két hölgyért izgulhattunk. Hosszú már az esti program első döntőjében érdekelt volt, 100 méter gyorson harmadikként a fináléba jutva bronzérmet szerzett. Ugyanezen a távon, de hátúszásban Emily Seebohm mögött másodikként érte el a falat. Az ausztrál hölgy már a selejtezőben is nagy fölénnyel nyert, a döntőben sem tudták megszorítani.

400 gyorsan lett meg az Iron Lady első aranyérme a második napon. A fináléban csodálatos versenyzéssel esélyt sem adott riválisainak. A második helyen beérkező Chihiro Igarashi közel két másodperccel maradt le tőle.

Jakabos először 200 méter pillangón állt a rajtkőre. A döntőben érvényesült a papírforma, amelyet már az előfutam során is lehetett látni. Natsumi Hoshi simán nyert, a magyar versenyző pedig második lett.

A nap utolsó fináléjában mindketten érdekeltek voltak 400 vegyesen. Hosszú a legjobb idővel került be, ott pedig újfent nem tudott hibázni. A második Miho Takahashit több mint másfél másodperccel megelőzve diadalmaskodott. Jakabos a hatodik helyen zárt.