Sarapova vért izzadt a győzelemért

A wimbledoni elődöntő óta csupán második mérkőzését játszó Marija Sarapova legyőzte a lengyel Agnieszka Radwanskát vasárnap a Szingapúrban zajló tenisz WTA-világbajnokság nyitónapján.  Az orosz sztár július óta csak Vuhanban lépett pályára, de ott feladta meccsét karsérülés miatt.

A világranglista harmadik helyén álló Sarapova elbukta az első szettet a hatodik Radwanszkával szemben, majd a második felvonásban hamar 3-0-s előnyre tett szert és gyorsan kiegyenlítette az állást.

A döntő játszmában 5:4-nél adogathatott a meccs megnyeréséért, és bár lengyel riválisnál két breaklabdája is volt, végül sikerült lezárnia a találkozót az orosznak.

Eredmény – WTA-vb, Vörös csoport, 1. forduló:Marija Sarapova (orosz, 3.)-Agnieszka Radwanska (lengyel, 5.) 4:6, 6:3, 6:4
Simona Halep (román, 1.)-Flavia Pennetta (olasz, 7.) 6:0, 6:3