Kétgólos hátrányba került, majd szárnyakra kapott a Fehérvár

A Fehérvár AV19 5-3-ra nyert a vendég Villach ellen az osztrák jégkorongliga (EBEL) szombati fordulójában.

A mérkőzést a Villach kezdte jobban, és szűk tíz percnyi játék után máris 0-2 állt az eredményjelzőn.  A harmad hajrájára magára talált a Volán, több lehetőséget is kialakított, végül Kóger kapu mögül érkező passzát Wehrs lőtte be – írja a jegkorongblog.hu.

A szünet után a magyar csapat ott folytatta, ahol abbahagyta az első felvonásban, Vincze, Kovács és Kóger góljaival pedig már magabiztos előnnyel várhatták a záró etapot.

A hajrában fehérváriak főleg ellentámadásokat vezettek, a 48. percben az egyik ilyen eredménnyel zárult, Francis középre tett korongját Kovács Csaba lőtte be egy csel után.

A Fehérvár 5-3-ra nyert, ezzel megszakadt a nyeretlenségi sorozata. A magyar csapat hétfőn Klagenfurtban lép jégre.

Eredmény – EBEL

Fehérvár AV19-Villach (osztrák) 5-3 (1-2, 3-0, 1-1)
gól: Wehrs (18.), Vincze (26.), Kovács (35., 48.), Kóger (36.), illetve Alagic (5.), Schofield (9.), Johner (60.)