Soha ennyien nem vettek még részt sporteseményen Magyarországon

Rekordot jelentő 27 860 futó indult a 30. - az idén először kétnapos - SPAR Budapest Maraton Fesztiválon, ezzel minden idők legmagasabb létszámú sporteseménye lett Magyarországon.

A futók 80 országot képviseltek, Magyarországról 910 településről érkeztek versenyzők.

A vállalkozó kedvűek három távon – 10 km, 30 km, illetve a maraton – indulhattak a szervezők tájékoztatása szerint.

Galéria

A férfiak maraton versenyében Soós Dániel (Bp. Honvéd SE) diadalmaskodott 2:25:18 órás idejével, nagy hajrával megelőzve Jenkei Pétert (Vasas, 2:25:53). Harmadikként Izer Ádám (ELTE ADSK, 2:27:09) ért célba. A nőknél a Bp. Honvéd SE versenyzője, Merényi Tímea Krisztina (2:45:08) nyert Staicu Simona (Dunakeszi VSE, 2:47:33) és Laluska Zsuzsa Szabina (ELTE ADSK, 2:50:56) előtt.

A klasszikus egyben országos bajnokság is volt.