Magabiztos szegedi győzelem a Kolding otthonában

A közel negyven percig remeklő MOL-Pick Szeged fontos két pontot gyűjtött a sereghajtó, pont nélkül álló dán Kolding otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája 4. fordulójában.

A nyitó dán gólra hattal felelt a Szeged, és a hazaiak közel 12 percig nem tudtak újból betalálni. Időkérésre kényszerültek a dánok, de tulajdonképpen az egész első félidőben nem tértek magukhoz.

A második félidő elejéig nem is volt gond a magyar csapat játékával (10-19), ezt követően viszont minden mindegy alapon elkezdtek “lövöldözni” a dánok, és Bo Dybdal Spellerberg vezérletével megkezdték a felzárkózást. Tíz perccel a vége előtt már csak 23-19-re vezettek a vendégek, ám végül nem lett izgalmas a hajrá, mert a végén megfelelően összpontosítottak a szegedi alapemberek.

A Szeged jövő szombaton a német Rhein-Neckar Löwen mannheimi otthonában lép fel.

Eredmény – Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, B csoport, 4. forduló:Kolding (dán) – MOL-Pick Szeged 22-27 (9-16)