Nagyon kikapott a válogatott a pláza tetején

Nem volt esélye borítani a papírformát a mieinknek.

Szombaton Belgrádban lépett pályára a magyar amerikaifutball-válogatott, ráadásul egy bevásárlóközpont tetején. A cél pedig a B-csoportos Európa-bajnokság volt. A viadalra való kijutás egy mérkőzésen dőlt el a szerbek ellen.

A jóval esélyesebb és rutinosabb hazaiak hamar magukhoz ragadták a kezdeményezést, az első negyed után 14-0 állt az eredményjelzőn. Az első félidő második felében további három touchdown-t szerzett a szerb csapat.

Sajnos az utolsó két negyedben sem sikerült megállítani a hazaiakat, a becsületpont sem jött össze. A kontinensbajnokságra kijutó Szerbia három TD-vel zárta a második játékrészt, így 56-0-ra nyert.

A mieinknek nincs oka a szégyenkezésre, hiszen ez volt a válogatott fennállásának második tétmeccse. Az elsőt szeptemberben játszottuk Csehország ellen.