Történelmet írt a magyar tereptriatlonos

Ilyen jól még senki sem szerepelt világbajnokságon.

Poór Brigitta bronzérmet nyert a Szardínián rendezett tereptriatlon-világbajnokságon, ezzel a sportág eddigi legnagyobb magyar sikerét érte el.

A terepsport.hu szombati beszámolója szerint a soproni sportoló higgadtan, de lendületesen versenyzett, nem maradt le az élmezőnytől sem úszásban, sem a sziklás, technikás kerékpáros pályán, sem pedig a terepfutásban.

Az aranyérmet a bermudai Flora Duffy nyerte meg a chilei Barbara Riveros és Poór előtt. A magyar hölgy az idén világkupát nyert Máltán, három másik vk-viadalon egy ezüst- és két bronzérmet szerzett, az angliai Európa-bajnokságon pedig negyedik volt.

A férfiaknál a spanyol Ruben Ruzafa győzött, mögötte a mexikói Francisco Serrano és az új-zélandi Sam Osborne végzett a második és a harmadik helyen.

Az indulóknak 1500 méter tengeri úszás után 30 kilométer terepkerékpározást, majd 10 kilométer terepfutást kellett teljesíteniük.