Legyőzte mumusát a Fehérvár

A székesfehérvári hokicsapat magának nehezítette meg a Ljubljana mérkőzést, hosszabbításban dőlt el a csata.

Az osztrák bázisú jégkorong-bajnokságban szereplő Fehérvár AV19 remekül, két győzelemmel kezdte a 2015/16-os szezont. Pénteken este azonban a mumus Olimpija Ljubljana látogatott a Raktár utcába, ellenük sosem lehet biztosra menni.

A székesfehérváriak nekiestek ellenfelüknek, az első harmadban 17-5 volt a kapuralövési arány a hazaiak javára, Connolly révén pedig a vezetést is sikerült megszerezni. A második játékrészre már kiegyenlítődött az összecsapás, és hiába duplázta meg Connolly a Volán előnyét, valamivel több mint másfél perce alatt kétszer is mattolták a szlovének Rajnát, így 2-2-re módosult az állás a rendes játékidő felénél.

Szűk tíz perc volt vissza a harmadik harmadból, amikor Varga révén ismét a hazaiak vezettek, de Kaspitz révén hosszabbításra mentette a meccset az Olimpija. A ráadásban, emberelőnyben döntött a Fehérvár, a rutinos Banham bombagóllal nyerte meg a meccset a hazaiaknak. Három meccs után nyolc pontja van a magyar csapatnak.