Aru nem bukott el a siker kapujában

A várakozásoknak megfelelően az olasz Fabio Aru nyerte meg a vasárnap zárult 70. Vuelta a Espana országúti kerékpáros körversenyt.

A pályafutása első háromhetes körversenyén diadalmaskodó 25 éves kerekes előnye 1:17 perc volt közvetlen riválisa, a hazai környezetben versenyző Joaquim Rodriguez előtt az utolsó etapot megelőzően, így gyakorlatilag csak arra kellett ügyelnie, hogy ne bukjon. Ez sikerült, az ünneplő Aru és csapata 20 másodperccel a mezőny mögött ért célba, ezzel megnyerte a Vueltát. Másodikként Rodriguez, harmadikként a lengyel Rafal Majka zárt az összetettben.

Fotó: Europress Fotóügynökség

A 21., záró szakaszon a versenyzők az Alcalá de Henares és Nadrid közötti 98,8 kilométeres távot teljesítették. A sprintbefutóban a német John Degenkolb bizonyult leggyorsabbnak, megelőzve a holland Danny van Poppelt és a luxemburgi Jean-Pierre Druckert.