Szilágyi hetedik a vb-n

Szilágyi Liliána (Array)

A pillangóúszás 200 méteres fináléjában volt érdekelt a fiatal magyar úszó a kazanyi vizes-világbajnokságon.

A szám tavalyi ifjúsági olimpiai bajnoka, Szilágyi Liliána a harmadik legjobb idővel jutott be a 200 méteres női pillangóúszás fináléjába, így a hármas pályáról várhatta a csütörtök délutáni rajtot. A kezdés nem sikerült túl jól a fiatal magyar versenyzőnek, azonban a második fordulót követően már harcban volt a dobogós helyért.

Az utolsó 50 méter kezdetén aztán egyértelművé vált, hogy nem lesz ebből dobogós helyezés, végül a hetedik lett. 2:07.76 lett az időeredménye.

“Elégedett vagyok, bár nagyon rossz helyzetben versenyeztem, mert a győztes japán úszott mellettem. Ezért őszintén szólva nem úsztam ki magam, maradt még bennem” – nyilatkozta a döntő után az M4-nek. “Nagyon jó gyakorlás volt, életem első felnőtt világbajnokságán döntős voltam, hetedik lettem, ha a végén jobban jön ki a fal, még jobban is sikerülhetett volna.”

A szám győztese a japán Hosi Nacumi, az amerikai Cammile Adams és a kínai Csang Jü-fej állhatott még dobogóra.