Pár döbbenetes statisztika Cseh László győzelméről

Cseh László (Array)

A többi közt ő minden idők legidősebb világbajnoka 200 pillangón.

Ki ne tudná, hogy Cseh László szenzációs versenyzéssel nyerte meg a 200 méteres pillangóúszás döntőjét szerdán a kazanyi vizes-világbajnokságon. A magyar klasszis tíz év után állhatott ismét a dobogó legfelső fokára a vb-n, 2005-ben, Montrealban 400 méter vegyesen diadalmaskodott.

Pásztory Dóra, paralimpiai bajnok úszó Facebook-bejegyzésben hívta fel a figyelmet több érdekességre Cseh győzelme kapcsán:

• Laci 10 év és 5 nap különbséggel nyerte a két világbajnoki címét. Eddig két vb arany között eltelt leghosszabb idő 5 év és 242 nap volt, tehát Laci majdnem megduplázta ezt a rekordot.
  • Cseh Laci minden idők legidősebb világbajnoka 200 pillangón a maga 29 évével és 130 napjával.
  • Még egyetlen magyar úszónak sem sikerült 11 világbajnoki érmet nyernie pályafutása során.
  • Soha egyetlen úszónak sem sikerült hat különböző egyéni számban érmet nyernie a világbajnokságok történetében. Phelpsnek és Lochtenak sem.

Mi a magunk részéről ismét megemeljük a kalapunkat Cseh László előtt.

Nhny rdekes infval szeretnm egy kicsit kontextusba helyezni Laci tegnapi sikert. rtstek, hogy lehet sporttrt…

Posted by Pásztory Dóri on 2015. augusztus 6.