Cseh világbajnok 200 pillangón

Cseh László (Array)

Hatalmas versenyben verte a szám olimpiai bajnokát, a dél-afrikai Chad Le Clost.

Cseh László a legjobb idővel jutott be a 200 méteres pillangóúszás döntője a kazanyi világbajnokságon.

A magyar úszó a négyes pályáról indulhatott, második helyen fordult ötven méternél. Chad Le Clos mögött nyolc századdal volt lemaradva. A második forduló után már sikerült lehagyni a dél afrikait, aki megdöbbenve tekingetett oldalra.

Cseh már fél másodperc előnnyel fordult az utolsó 50 méterre, hiába szorongatta a megújuló Le Clos, előznie már nem sikerült.

A magyar úszó első aranyérmét szerezte a Kazanyban, és tíz év után lett újra aranyérmes világbajnokságon. Hatalmas tanár vagy, Laci. Leborulunk előtted!

A nap másik magyar érdekeltségű döntőjében Hosszú Katinka ötödik lett 200 gyorson, míg a 4 x 100-as vegyes-vegyesváltónk hetedik helyen zárt.