Williams kihagy egy tornát

Serena Williams (Array)

A világelső Serena Williams könyöksérülése miatt nem indul a jövő héten a kaliforniai Stanfordban sorra kerülő női tenisztornán.

A 33 éves amerikai játékos július közepén, a svédországi Baastadban rendezett versenyen sérült meg, második fordulós összecsapása előtt vissza is lépett, de akkor még úgy tűnt, csak egy hetet kell pihennie.

Serena Williams most azért mondta le stanfordi szereplését, hogy teljes mértékben felépüljön az augusztus utolsó napján kezdődő US Openre, az Egyesült Államok nyílt bajnokságára. Addig a torontói Rogers Cupon lesz még lehetősége a játékra.

A 21-szeres Grand Slam-győztes Serena Williams július 11-én hatodszor nyert egyesben Wimbledonban, így egyszerre birtokolja a négy GS-torna bajnoki címét. Amennyiben az idei US Openen is megvédi címét, eléri a Grand Slamet, vagyis az adott évben mind a négy nagy torna elsőségét begyűjti. Eddig ez a tenisztörténelemben mindössze öt játékosnak sikerült, legutóbb 1988-ban a német Steffi Graf volt képes erre a bravúrra.