Contador egyre pechesebb

Alberto Contador (Array)

Bukott és defektje is volt, nagy valószínűséggel a dobogón sem lesz ott a végén.

A német Simon Geschke (Giant) nyerte a Tour de France országúti kerékpáros körverseny 17., hegyi befutóval záruló szakaszát. Geschke az amerikai Andrew Talanskyt (Cannondale-Garmin) és a kolumbiai Rigoberto Urant (Etixx – Quick-Step) megelőzve ért célba elsőként egy szökést követően.

Érthető, hogy Alberto Contador nem repes a boldogságtól
Fotó: Europress Fotóügynökség

A versenyben vezető Chris Froome (Sky) együtt futott be közvetlen riválisával, az összetettben második kolumbiai Nairo Quintanával (Movistar). A spanyol Alberto Contador (Tinkoff-Saxo) a szakasz során bukott egyet, az utolsó lejtmenetben pedig defektet kapott, így több mint hat percre nőtt hátránya az éllovashoz képest.

A szakaszon az összetettben eddig 3 perc 32 másodperces hátránnyal a harmadik helyen álló amerikai Tejay van Garderen (BMC Racing) betegség miatt 73 kilométerrel a cél előtt feladta a versenyt, akárcsak a 2014-es országúti világbajnokság mezőversenyének aranyérmese, a lengyel Michal Kwiatkowski (Etixx).

A vasárnapig tartó viadalon csütörtökön a Gap és Saint-Jean-de-Maurienne, 186,5 kilométeres etap leküzdése vár a mezőnyre.