senánszky petra (Array)

A 100 méter megnyerése után szombaton a 200 méteres uszonyos gyorsúszásban is aranyérmes lett a magyar hölgy.

Pénteken már írtunk róla, hogy Senánszky Petra megnyerte a kínai Jantajban zajló uszonyosúszó-világbajnokság 100 méteres gyorsúszó számát.

Szombaton folytatta remeklését a magyar hölgy, ráadásul nem is akárhogy!

Hatalmas különbséggel, mintegy két és fél másodperces előnnyel végzett a többiek előtt. A 21 éves debreceni versenyző még 50 méteren is rajtkőre áll, ahol címvédőként és világcsúcstartóként jó esélye van az újabb győzelemre, így a triplázásra.

A szombati magyar sikerszámban Varga Krisztina is dobogóra állhatott, miután Senánszky és a kínai Csang mögött harmadikként ért célba.

A világbajnokság második versenynapján a magyarok közül döntőbe jutott még Kosara Géza, aki a férfi 1500 méteres felszíni úszásban ötödik lett.