Paraúszó-vb: Tóth Tamás bronzérmes!

Tóth Tamás (Array)

Fantasztikusan kezdődött a magyarok számára a paraúszó-világbajnokság Glasgow-ban: a hétfői nyitó napon Tóth Tamás rendkívül izgalmas hajrában a harmadik helyen végzett 100 m háton.

Tóth Tamás, aki a londoni paralimpián 100 és 50 gyorson is ezüstérmet szerzett (S9 kategória)  a glasgowii világbajnokságon 30 méterrel a cél előtt még vezetett, végül rendkívül szoros csatában, 1:05.24 perccel lett harmadik.

Tóth Tamás évek óta szállítja az eredményeket
Fotó: europress

Vereczkei Zsolt (S5) 50 m háton 40.65 másodperccel, 38 századdal a harmadik török Beytullah Eroglu mögött épphogy lemaradt a dobogóról. Eroglu az első török paraúszó, aki érmet szerzett vb-n.

Az élete első vb-jén szereplő Konkoly Zsófia (S9) bátor, jó versenyzéssel 1:14.50-nel lett hatodik 100 m háton.

Csuri Ferenc (S8) 100 m pillangón „beugróként” 1:07.78-cal a nyolcadik helyen végzett. Versenyzőnk délelőtt tizedik lett az előfutamokban, tehát nem jutott be a döntőbe. Azért állhatott este mégis rajthoz, mert világbajnokságon nagyon ritka hibát követett el két riválisa: nem regisztráltak időben a finálé előtt, így a mögöttük végzett két versenyző került be a döntőbe.