Djokovic nem ismert kegyelmet

Novak Djokovic (Array)

A szerb világelső magabiztos győzelmet aratott az ausztrál Bernard Tomic ellen.

Novak Djokovic két korábbi mérkőzésén nem nagyon izzadt meg a wimbledoni tenisztornán és a harmadik fordulóban Bernard Tomic sem tudta igazán megnehezíteni a dolgát. A 27. kiemelt ausztrál játékos összesen négyszer veszítette el a saját adogatójátékát, ez pedig a szerb klasszis ellen nem fér bele, aki alig több mint másfél óra játék után, 6-3, 6-3, 6-3-mal jutott be a negyedik fordulóba.

Ott a hórihorgas dél-afrikai, Kevin Anderson lesz az ellenfele, aki szintén három szettben nyert pénteken.

Fotó: Europress Fotóügynökség

A hölgyek versenyében a negyedik helyen kiemelt Marija Sarapova mondhatja el magáról, hogy eddig még csak szettet sem veszített az idei tornán. Az orosz szépség ezúttal a román Irina-Camelia Begut verte könnyedén, így ő is ott van a legjobb négy között.