Két női teniszező is komoly mélyrepülést mutat be

Eugenie Bouchard (Array)

A 2013-as bajnok Andy Murray győzött, a tavaly döntős Eugenie Bouchard viszont kikapott kedden a wimbledoni nyílt teniszbajnokság első fordulójában. Simona Halep is búcsúzott.

A közönségkedvenc Murray csak a második szettben kényszerült komolyabb erőbedobásra, ezt 5:4-nél nem tudta kiszerválni, és csak rövidítésben sikerült hoznia.

Eugenie Bouchard
Fotó: Europress Fotóügynökség

A nőknél a 21 éves Bouchard-t a selejtezőből érkezett kínai Tüan Jing-jing búcsúztatta, aki 117. a világranglistán. A kanadai játékos tavaly elődöntőt vívott az első három Grand Slam-tornán, idén azonban az Australian Open negyeddöntője óta nyolc viadalon nem nyert meccset, és a Roland Garroson sem jutott túl a nyitókörön.

Ugyancsak meglepő a WTA-rangsorban harmadik Simona Halep kiesése. A tavaly Wimbledonban elődöntős román játékos a szlovák Jana Cepelovával szemben maradt alul.