Vízilabda: a lányok eggyel, a fiúk hússzal nyertek

Mindkét vízilabda-csapatunk diadalmaskodott az Európa Játékokon.

A magyar lány válogatott már harmadik meccsén van túl Bakuban: eddig a németeken és az izraelieken is könnyedén léptünk át, most viszont megizzadtunk a görögök elleni csoportrangadón.

Fotó: waterpolo.hu

Főleg úgy, hogy az első két negyedben a görögöknek jött ki jobban a lépés és uralták is a mérkőzést, így a nagyszünetben már 8-4-re vezettek. A folytatásban feltámadtak a lányok, minusz háromra alakították az állást, majd az utolsó etapban nyújtott teljesítményüknek köszönhetően – amikor is öt gólt dobtak – sikerült 11-10-re hozniuk a meccset.

A fiúk jóval könyebb találkozón vannak túl: a házigazda azerieket már két negyed után letudtuk, ekkor 9-2-t mutatott az eredményjelző, majd folytatásban dobott újabb 14 találat garantálta a biztos, húszgólos (23-3) sikert.