NBA: vadállati öröm az egyenlítés után

Lebron James (Array)

LeBron James az NBA-nagydöntő második meccsén tripla duplával (39 pont, 16 lepattanó, 11 assziszt) vezette sikerre a Clevelandet. Elképesztő teljesítményénél már csak az öröme volt  káprázatosabb.

LeBron James úgy küzdött, mint egy tigris és a másodjára is hosszabbításba torkolló, végül Cavalliers győzelemmel záródó meccs (Golden State Warriors–Cleveland Cavaliers 93–95) után úgy üvöltött, mint egy oroszlán.

A Cavalliers úgy vette el a Golden State pályaelőnyét, hogy elképesztően gyenge, 32 százalékos mezőnydobás mutatót produkált. Harminc éve, azaz 1985 óta nem volt ilyen alacsony szám a playoffban a győztes csapat neve mellett, de mivel a Warriors is 40 százalék alatt maradt, így ez is elegendőnek bizonyult az üdvösséghez.

LeBron James ennek megfelelően úgy érte el a tripla duplát (39 pont, 16 lepattanó, 11 gólpassz), hogy ő is csak 11/35-ös (!) mezőnymutatót tudott felmutatni a meccs végén. A GES játékából leginkább Stephen Curry pontjai hiányoztak. A Warriors húzóemberének ezúttal nem ment, messze az átlaga alatt maradva csak 19 pontot szerzett és többek közt a hajrában az ő hatalmas “homálya” miatt sem sikerült a fordítás.

A párharc állása: 1-1. A sorozat harmadik mérkőzésére Clevelandben kerül sor közép-európai idő szerint szerda hajnalban.