Két arannyal és országos csúccsal nyitott Hosszú Katinka

Hosszú Katinka (Array)

Rajta kívül még Verrasztó Dávid állhatott dobogóra a Mare Nostrum első állomásán.

Hosszú Katinka két döntőben győzött, amellett a neki bronzérmet hozó 50 méter háton országos csúcsot állított fel a franciaországi Canet-en-Roussillonban, az úszók hagyományos tavaszi nemzetközi pénzdíjas versenysorozata, a Mare Nostrum első állomásának szombati nyitónapján.

A világ- és Európa-bajnoknő egy harmadik hellyel kezdte döntős sorozatát: a legrövidebb hátszámban előzték meg ketten is, viszont 28.17 másodperces idejével országos csúcsot állított fel. A régi rekordot is ő tartotta 28.30-cal, ezt május 24-én úszta, szintén Franciaországban, a Nancyban rendezett Golden Lanes-versenyen.

A folytatásban – a verseny honlapja szerint – megnyerte a 200 méter hátat (2:08.05 p) és a 200 méter vegyest (2:10.09), végül a 200 méter gyors döntőjében harmadikként csapott célba (1:58.94).

Fotó: Europress Fotóügynökség

A magyarok közül még Verrasztó Dávid nyert szombaton érmet, méghozzá a szám Európa-bajnokaként két japán mögött bronzot a 400 méteres vegyesúszás fináléjában (4:11.52). Ugyanitt Grátz Benjámin ötödikként végzett (4:17.90).

Több hetes versenyszünet után próbálta ki magát ismét nemzetközi mezőnyben Cseh László: az olimpiai ezüstérmes, vb- és Eb-győztes a franciaországi megméretés első napján negyedik lett 100 méter pillangón (52.34 mp), s közvetlenül utána végzett Pulai Bence (52.94).

Ötödik lett Takács Krisztián is 50 méter gyorson (22.57), míg Balog Gábornak a hatodik hely jutott 200 méter háton (2:00.87).

A nőknél is végzett ötödikként magyar úszó, jelesül Szilágyi Liliána 100 méter pillangón (59.08), Jakabos Zsuzsannának pedig egy hetedik helyezés jutott a 200 méter vegyes döntőjében (2:12.78).