Babos vegyesben is továbbjutott

Babos Tímea (Array)

Babos Tímea oldalán Alexander Peyával bejutott a legjobb 16 közé vegyes párosban a Párizsban zajló francia nyílt teniszbajnokságon.

A hetedik helyen kiemelt magyar, osztrák kettős a csütörtöki első fordulóban az Arantxa Parra Santonja, David Marrero duót győzte le két játszmában, 1 óra 10 perc alatt.

Babos a francia Kristina Mladenoviccsal női párosban is érdekelt, s harmadik kiemeltként szerdán bejutott a legjobb 32 közé.

Fotó: Europress Fotóügynökség

Ami a többi meccset illeti: a hatodik helyen kiemelt Rafael Nadal is bejutott a harmadik fordulóba. Az elmúlt tíz évben kilencszer Roland Garros-győztes spanyol játékos három játszmában búcsúztatta honfitársát, Nicolas Almagrót.

A nőknél az elsőként rangsorolt Serena Williams három játszmában búcsúztatta a német Anna-Lena Friedsamot. A 18. helyen rangsorolt orosz Szvetlana Kuznyecova maratoni, 3 óra 50 percig tartó mérkőzésen kapott ki az olasz Francesca Schiavonétól.

Eredmény – Roland Garros, vegyes páros, 1. forduló

Babos Tímea, Alexander Peya (magyar, osztrák, 7.)-Arantxa Parra Santonja, David Marrero (spanyol) 6-3, 7-6 (7-1)