Roland Garros: Djokovic „edzőmeccsel” indított

Novak Djokovic (Array)

A szerb játékost csak a második szettben tudta megszorongatni ellenfele. Babos Tímea párospartnere, Kristina Mladenovic begyűjtött egy nagy skalpot.

A világelső, tavalyi finalista szerb Novak Djokovic bejutott a második fordulóba a francia nyílt teniszbajnokságon, miután három játszmában jobbnak bizonyult a finn Jarkko Nieminennél. A finn játékos a második szettben, 5-3-nál a az egyenlítésért adogathatott, ám nem tudott élni a lehetőséggel, a szerb fordított és behúzta a játszmát. A másik két felvonás nagyon sima volt, már-már edzőmeccs jelleget öltött. Djokovic – aki pályafutása során még soha sem diadalmaskodott a Roland Garroson – sorozatban 23. mérkőzését nyerte meg.

A férfiaknál nagy meglepetésre kiesett a 10. helyen rangsorolt Grigor Dimitrov, aki az amerikai Socktól kapott ki a nyitókörben.

Fotó: Europress Fotóügynökség

A női mezőnyben búcsúzott a hatodik helyen kiemelt kanadai Eugenie Bouchard, aki nem bírt Babos Tímea párospartnerével, a francia Kristina Mladenoviccal.

Az első helyen kiemelt, 2002-ben és 2013-ban győztes amerikai Serena Williams két sima játszmában nyert a cseh Andrea Hlavackova ellen.

Eredmények – Roland Garros, 1. forduló

férfiak:
Djokovic (szerb, 1.)-Nieminen (finn) 6:2, 7:5, 6:2
Isner (amerikai, 16.)-Seppi (olasz) 7:5, 6:2, 6:3
Gasquet (francia, 20.)-Gigounon (belga) 6:3, 6:4, 6:0
Almagro (spanyol)-Dolgopolov (ukrán) 6:3, 2:6, 6:4, 7:6 (8-6)
Arnaboldi (olasz)-Duckworth (ausztrál) 4:6, 6:7 (5-7), 7:6 (7-4), 7:6 (7-2), 6:0
Berlocq (argentin)-Marcenko (ukrán) 4:6, 3:6, 6:3, 7:5, 6:2
Sock (amerikai)-Dimitrov (bolgár, 10.) 7:6 (9-7), 6:2, 6:3
Carreno (spanyol)-Estrella (dominikai) 6:3, 6:1, 6:0