Serena Williams 19. Grand Slam-győzelmét aratta

A világelső amerikai teniszező két szettben győzte le Maria Sarapovát az Australian Open szombati fináléjában.

A 33 éves világelső 1 óra 51 perces csatában diadalmaskodott, pályafutása hatodik trófeáját szerezte meg Melbourne-ben, és összességében már 19 Grand Slam-serlegnél tart. A fiatalabbik Williams nővér 65. tornáját nyerte meg.

Az eddig öt GS-trófeát – köztük a 2008-as Australian Open elsőségét – begyűjtő, 27 éves Sarapova egyszer tudta csak elvenni ellenfele adogatását a fináléban, míg a sajátját háromszor is elbukta.

Fotó: Europress fotóügynökség

A két teniszező Melbourne-ben már vívott döntőt, 2007-ben Williams 6:1, 6:2-re diadalmaskodott. Az egymás elleni mérlegük is nyomasztó Williams-fölényt mutat: az utóbbi 16 mérkőzésüket megnyerte, összesítésben pedig 17-2 a javára.

Sarapova csak 2004-ben tudta legyőzni riválisát, az akkori wimbledoni döntőben és a Los Angeles-i szezonzáró torna fináléjában.