Sarapova nyert és búcsúzott a világbajnokságtól

Maria Sarapova három szettben győzte le a lengyel Agnieszka Radwanszkát, de bárhogy is alakul a csoport másik meccse, az orosz játékos búcsúzika Szingapúrban zajló női tenisz WTA-világbajnokságtól.

A Fehér Csoport harmadik fordulójának első összecsapásán a még nyeretlen Sarapova a Kvitóvát legyőző Radwanskával mérte össze erejét, s az első szettet nagy csatában 7-5-re nyerte meg.

Fotó: Europress fotóügynökség

A második játszmában már 5-1-re is vezetett az orosz teniszező, Radwanska azonban talpra állt, s végül tie-breakben egyenlíteni is tudott.

A döntő szettben aztán Sarapova leütötte ellenfelét a pályáról, ezzel együtt biztosan nem lesz ott a legjobb négy között, Radwanskának viszont még a Kvitová-Wozniacki összecsapás eredményének függvényében van esélye a továbbjutásra.

Eredmény – WTA-vb

Fehér csoport, 3. forduló:
Marija Sarapova (orosz, 2.)-Agnieszka Radwanska (lengyel, 6.) 7:5, 6:7 (4-7), 6:2