Szlovák bajnokot vert a Pick Szeged

Ezzel a győzelemmel a csapat a továbbjutás küszöbén van. Jövő vasárnap a Nantes elleni idegenbeli összecsapáson biztosíthatják be negyeddöntőbe jutásukat.

A Pick Szeged szombaton hazai pályán nyolc góllal nyert a szlovák Tatran Presov ellen a férfi kézilabda EHF Kupában. Pick Szeged-Tatran Presov (szlovák) 37-31 (19-9).

Az első félidőben dőlt el a meccs, kiválóan védekeztünk, és csak kilenc gólt kaptunk. Fordulás után próbáltam többet cserélni, hiszen nehéz meccsek várnak még ránk, emiatt változott a találkozó képe is – mondta Juan Carlos Pastor a délmagyar.hu-nak.

A csapat vezetője dícsérte még a szegedi közönséget, és úgy véli, hogy ezen a pályán, ilyen szurkolótáborral, akik ilyen hangulatot teremtenek, minden ellenfélnek nehéz a dolga.

A csoport másik mérkőzését a Nantes nyerte a Kristianstad ellen (25-23). Az előző csapat otthonába látogat a Pick Szeged a következő meccsen, jövő vasárnap. Ha ott is nyer a szegedi csapat, akkor bebiztosítják a negyeddöntőbe jutásukat.