Wawrinka kiesett, Federer, Djokovic nem

Az Australian Open győztese idei első vereségét szenvedte el, míg az egykori világelső magabiztosan hozta a kötelezőt.

A 3. helyn kiemelt Wawrinka a dél-afrikai Andersonnal nem bírt, igaz ehhez az is kellett, hogy sérülés miatt folyamatosan ápolják. Még így is megnyerte a második szettet, de a döntőben már “nem volt a pályán”.

Az “öreg urak csatájában”, azaz a 33. életévét augusztusban betöltő Federer és a 36. születésnapját áprilisban ünneplő Tommy Haas mérkőzését a papírformának megfelelően a svájci nyerte. Így már 13–3 a kettejük örökmérlege.

Federer győzelmével épp a Wawrinkát kiejtő Kevin Andersonnal meccselhet a legjobb nyolc között. A dél-afrikai óriás – 203 cm!! – 18. a világranglistán épp és már öt TOP10-es játékos skalpját birtokolja. Nyilván Federerét szeretné hatodikként övére tűzni. Mi arra voksolunk, ez nem sikerül majd neki.

A nap utolsó meccsén Djokovic számára nem jól indult a meccs. Az első játszmában 5:0-s hátrányba került, ahonnan már nem volt visszaút. Aztán, hogy Cilic bízta-e el magát, vagy a világranglista 2. helyezettje kapta fel az elvesztett fonalat nem tudjuk, de két sima játszmában fordított a szerb.