Hosszú meghódította a világot – itt a bizonyíték

hosszú katinka (hosszú katinka, )

Hosszú Katinkának van képe hozzá: klasszis úszónk egy fotón mutatja meg az utóbbi időben nyert érmeit.

Hosszú Katinka szerdán egy fotót osztott meg a Facebookon, amelyen az úszók rövidpályás világkupa-sorozatának legutóbbi három állomásán (Moszkva, Dubaj és Doha) megnyert érmeit tette közzé. Elsőre az jutott eszünkbe, hogy nem semmi – és igazából másodjára is. A képen 12 arany-, hét ezüst- és hét bronzérem látható.

„Érmek az elmúlt három Vilagkupa állomásról. Most itthon vagyunk egy pár napot, majd indulunk Ázsiába, az utolsó három állomásra. Alig várom” – írta a fotó mellé Hosszú.

Összesen 36 éremnél tart a sorozatban, ezek közül 20 arany. Csak összehasonlításképpen: a férfiak versenyében Chad Le Clos vezet, neki 11 érme van, ezek közül hat arany.

Hosszú Katinka 579 pontot szerzett eddig, az összetettben 392 ponttal vezet, így szinte behozhatatlan az előnye, főleg, hogy az ázsiai versenyeken is rajtkőre áll. A végső győzelem mellé 100 ezer dolláros fődíj is jár.