Győzelemmel kezdte az NBI-et a Pick

Végig vezetve nyerte első NBI-es mérkőzését az újonc, fiatal tehetségek ellen a Pick Szeged.

Szerda délután az újszegedi sportcsarnokban lépett pályára az NBI alapszakaszában a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata az újonc Juniorválogatott ellen, akiket a hazaiek korábbi edzője Kovács Péter készít fel.

Vadkerti Attila góljával indult a 600 néző előtt zajló találkozót. A vendég együttes jól tartotta magát, ám a szegediek előbb 7-5-re léptek el, a félidőben pedig már 13-8-ra vezettek. A második játékrészben nagy összhangban játszott a vendéglátó és a 42. percben már 20-10 állt az eredményjelzőn, a vége pedig 14 gólos Szeged-győzelem lett.

Juan Carlos Pastor fiai legközelebb szombaton, a Cegléd ellen lépnek pályára szintén hazai környezetben.

Eredmények – Férfi kézilabda NB1, 1. forduló

Pick Szeged-Juniorválogatott 30-16 (13-8)

újszegedi sportcsarnok, 600 néző, vezette: Horváth, Simó.

Pick Szeged: Tatai – Balogh 2, Ancsin 4, Larholm 5/1, Zubai 4, Sulc 1, Vadkerti 2. Csere: Tóth M. (kapus), Blazevic, Vranjes 5, Parrondo 4, Ilyés 3, Mindegía, Tóth B, Hegedüs. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.

Juniorválogatott: Váczi – Bujdosó 2, Fekete 3, Molnár B. 1, Törteli 2, Horváth 1, Bohács 2/2. Csere: Borbély, Balogh (kapusok), Kovacsics 2, Gidai, Szeitl, Patyi 2, Magyar 1. Szövetségi kapitány: Gyurka János.

Kiállítások: 4, ill. 4 perc.

Hétméteresből: 2/1, ill. 6/2.