Murray idejekorán búcsúzott Montrealban

andy murray (andy murray, )

Ernests Gulbis két szettben verte az olimpiai bajnok Andy Murray-t a montreali ATP-torna harmadik fordulójában.

A legjobb 16 között érkezett az első komolyabb meglepetés Montrealban a majd hárommillió dollár összdíjazású teniszversenyen. A világranglistán második pozícióban szereplő Murray 6-3, 6-4-re kapott ki a jelenleg 38. helyen tanyázó Ernests Gulbis ellen.

A 24 éves lett teniszező mindvégig kontrollálta a mérkőzést. Az első játszmában 5-4-es állásnál vette el ellenfele adogatását, míg a második szettben kétszer is breakelni tudta a brit teniszbajnokot – igaz, egyszer Murray is tudott fogadóként játékot nyerni.

A torna negyeddöntőjébe a toronymagas esélyes Novak Djokovic és Rafael Nadal is bejutott.