Hosszú újabb aranyakat zsebelt be

Hosszú Katinka (hosszú katinka, )

Az úszók debreceni országos bajnokságán Hosszú Katinka - a nyitónapi két elsőség után - csütörtökön három győzelemmel gyarapította dicsőséglistáját.

A Vasas világ- és Európa-bajnok versenyzője a második napon 200 méteres mellúszásban (2:30.62 p), 100 m háton (1:01.03) és 50 m pillangón (27.03 mp) diadalmaskodott, emellett 800 m gyorson ezüstöt ért el (8:46.97). Utóbbi számban a tavaly éppen Debrecenben Európa-bajnoki címet szerzett, korábbi ifjúsági olimpiai bajnok Kapás Boglárka győzött (8:30.35).

A már mindenféle Eb-medált nyert Verrasztó Evelyn 100 m gyorson úgy védte meg címét 54.98 másodperccel, hogy magabiztosan előzte meg összes riválisát, és – ahogyan azt Kiss László szövetségi kapitány értékelésében kiemelte – “kevés hiányzott neki a világbajnoki A szint eléréséhez”.

Teljesítette viszont az A szintet Cseh László, aki a nyílt ob-n induló és a számot megnyerő dél-afrikai olimpiai bajnok Chad Le Clos (51.90) mögött legjobb magyarként második lett 52.51 másodperccel. Az olimpiai ezüstérmes, sokszoros világ- és Európa-bajnok később megduplázta magyar bajnoki aranyai mennyiségét, mivel egyesülete, a Kőbánya SC négyesének tagjaként első helynek örülhetett a 4×200 méteres gyorsváltók döntős küzdelme után is (7:28.85).

Ugyancsak kitett magáért a tavaly Londonban 200 m mellen olimpiai bajnok Gyurta Dániel, aki a 100 m mell fináléjában a nap egyik legkimagaslóbb és a szövetségi kapitány által is igen biztatónak minősített produkcióval (1:00.58) védte meg címét.

A 800 m-en világbajnoki bronzérmes, kontinenselső Kis Gergő 400 m gyorson címvédőként hátfájásával együtt is biztosan győzött (3:50.76).