Egyenlített a Chicago

Chicago Blackhawsk (chicago blackhawks, )

Közel állt a főcsoportdöntőbe jutáshoz a Detroit Red Wings csapata, végül mégis a Chicago Blackhawks egyenlített a két együttes párharcában az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) legutóbbi játéknapján.

Az alapszakaszgyőztes Chicago az előző mérkőzésen 3-2-re zárkózott fel hazai környezetben, hétfőn pedig idegenben faragta le a hátrányát, noha az utolsó harmad előtt még a Detroit vezetett. A második szakasz után 2-1 állt az eredményjelzőn, a vendégcsapat azonban az utolsó húsz percben háromszor volt eredményes, s erre csak egy válasz érkezett, mégpedig az utolsó percben.

A párharc Chicagóban dől majd el, a továbbjutó a címvédő Los Angeles Kings vagy San Jose Sharks csapatával küzd meg a nagydöntőbe jutásért.