Gyurta második lett elhunyt barátja emlékversenyén

A 200 méteres mellúszás olimpiai bajnoka, Gyurta Dániel a második lett a norvégiai nemzetközi úszóversenyen, a világ- és Európa-bajnok Hosszú Katinka pedig négyszer is a dobogó tetejére állhatott a bergeni viadalon szombaton.

A hétvégi eseményen, amelyet a magyar úszó tavaly tavasszal elhunyt barátja, a 100 méter mellen vb-aranyérmes, olimpiai második Alexander Dale Oen emlékére rendeztek, Gyurta a 100 méteres távon 59.33 másodperces idővel végzett ezüstérmesként a dél-afrikaiak olimpiai bajnoka, Cameron Van der Burgh (57.82) mögött.

A verseny másik magyar indulója, Hosszú Katinka négy aranyérmet szerzett a szombat esti döntőkben: 200 méter gyorson (1:55.35 p), 50 méter gyorson (25.25 mp), 200 méter pillangón (2:08.56) és 100 méter vegyesen (1:00.09) nyert.

A magyar olimpiai bajnok január elején adott át Dale Oen családjának egy egyedi aranyérmet.