Berlini vereséggel zárta a csoportkört a Szeged

Tét nélküli mérkőzésen ötgólos vereséget szenvedett a Pick Szeged vasárnap Berlinben, a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportszakaszának utolsó fordulójában.

D csoport, 10. (utolsó) forduló:
Füchse Berlin (német)-Pick Szeged 29-24 (15-10)

a csapat gólszerzői: Sulc 7, Ancsin 4, Larholm, Kekezovic 3-3, Prodanovic, Blazevic 2-2, Zubai, Pribanic, Lasica 1-1

Az már korábban eldőlt, hogy a hazai csapat, a Füchse Berlin a második helyen végez a csoportban, szombaton pedig – amikor a Croatia Zagreb legyőzte a Schaffhausen együttesét – az is kiderült, hogy a Szeged negyedikként továbbjut.
A vasárnapi mérkőzésen a végig vezető berlini együttes a félidőig ötgólosra növelte előnyét. A második játékrészben több alkalommal is volt hat találatnyi a különbség, de akadt olyan szakasz is, amikor a magyar alakulat felzárkózott háromra (43. perc: 20-17, 57. perc: 27-24)

Skaliczki László csapata a nyolcaddöntőben egy csoportelsővel – a Veszprémmel, a Hamburggal vagy a Kielcével – találkozik.

A BL nyolcaddöntőjének sorsolását kedden 12.30 órakor tartják Bécsben. A csoportelsők a negyedikekkel, a másodikok pedig a csoportharmadikokkal játszanak úgy, hogy azonos csoportból érkezők nem kerülhetnek párba.