A Győr és a Fradi sem hibázott

A félidőben még csak három góllal vezetett, a végére viszont 15 találatnyi különbséget alakított ki a KEK-győztes FTC a BSE-vel szemben a női kézilabda NB I szombati játéknapján. Ugyancsak fölényesen, 16 góllal győzött a BL-döntős, bajnoki címvédő Győr Kiskunhalason.

Az FTC az Elek Gyula Arénában fogadta a sereghajtó, eddig nyeretlen BSE-t. A zöld-fehérek nem is bíztak semmit a véletlenre, és ugyan az első félidőt követően még csak három találattal vezettek, végül simán, 15 góllal nyertek szombaton.

A Győri Audi ATO KC sem tétlenkedett a játéknapon: a tabella élén veretlenül álló címvédő szorosabb első félidő után csak öt találatot engedélyezett a hazai pályán játszó Kiskunhalasnak, a vége itt is sima lett, 17-33.

A forduló nyugati rangadóján a Veszprém szoros mérkőzésen nyert a Siófok ellen hazai környezetben. Keleten a Békéscsaba Debrecenben diadalmaskodott.