Szombat is a magyarok napja lehet az Eb-n

Cseh László a délelőtti selejtező legjobb időeredményével biztosította helyét 200 méter pillangón a szombat délutáni döntőben a franciaországi rövidpályás úszó Európa-bajnokság harmadik versenynapján. Ugyanebben a számban harmadikként lett finalista Biczó Bence. Döntős Hosszú Katinka is 400 méter gyorson, ahol a második helyen jutott a legjobb nyolc közé.

Cseh – aki a chartres-i kontinensviadalon megnyerte már a 200, majd a 400 méter vegyest – a leghosszabb távú pillangószámban is magabiztosan úszott, és 1:53.96 perccel bizonyult a leggyorsabbnak. Biczó Bence tőle nem sokkal lemaradva került az összesített lista harmadik helyére (1:54.12). Ha nincs az országonként minden szólószámban csak a két legjobbat továbbengedő szabály, a fináléba került volna Verrasztó Dávid is, aki az ötödik időt érte el (1:54.33). A szám negyedik magyar indulója, Pulai Bence (1:56.07) 10. lett.

Hosszú Katinka, aki szintén már két Eb-arany tulajdonosa (200 vegyes, 200 pillangó), szombat délelőtt másodikként végzett 4:02.16 perccel 400 méter gyorson, így délután az 5-ös pályáról indulhat harcba az újabb éremért.
Remekelt Jakabos Zsuzsanna is, aki a harmadik versenynapon 100 méter pillangón rajtolt, és 58.22 másodperccel másodikként lépett tovább a szombati elődöntőbe.

Kiszorult ugyanakkor a legjobb 16-ból Dara Eszter, aki a 17. lett (59.74) és Sebestyén Dalma, akinek az ideje (1:02.63) csupán a 32. helyhez volt elegendő. Utóbbi két versenyző nem járt szerencsével a másik versenyszámában sem: Dara 50 méter háton a 27. (28.66), Sebestyén pedig 100 méter mellen (1:09.27) a 21. helyen végzett. A 100 méteres mellúszó számban Sztankovics Anna 1:09.35 perces eredményével csak a 23. lett.

Nem jutott a 16-os mezőnybe Balog Gábor sem, aki a 25. helyre került 100 méter háton (53.43), viszont ugyanebben a számban Bernek Péter a negyedik időt úszta (52.05), és ott van a délutáni elődöntőben.

A szombat délelőtti programot a magyar csapatból Kis Gergő zárta, aki az 1500 méteres gyorsúszásban a három, úgynevezett lassú futam összesítése alapján a 9. lett 15:22.39 perces, tudásához – és országos csúcsához (14:29.58) képest – igen szerény eredménnyel. Ráadásul a helyezése tovább fog romlani, mivel a legjobb nyolcat felvonultató mezőny versenye – benne a másik magyar résztvevővel, Rákos Patrikkal – még hátra van: ezt az úgynevezett gyors futamot 15.30-tól rendezik meg.