Nem bírtak egymással

Döntetlennel zárult a férfi vízilabda Vodafone ob I 7. fordulójának pénteki rangadója a bajnoki elsőségre pályázó Szeged és a címvédő vendég, a Vasas között.

A két veretlen együttes találkozóján az angyalföldiek szereztek vezetést. Elhúztak előbb 2-0-ra, majd 4-1-re is, a nagyszünetre pedig 5-3-as Vasas-előny alakult ki.

A harmadik negyedben már 3-6 volt az állás, amikor a Szeged feléledt, és a háromszoros olimpiai bajnok center, Molnár Tamás góljával ki is egyenlített. A hazaiak a folytatásban a vezetést is megszerezték (7-6), a Vasas azonban egyenlített, nemcsak ekkor, hanem a legvégén, a csongrádiak 9-8-as vezetésénél is a fővárosiak olimpiai bajnok centerének, Steinmetz Ádámnak a góljával. A Vasas ezzel elrontotta a Szeged eddig százszázalékos mérlegét.

A-HID Szeged VE – TEVA-Vasas 9-9 (1-2, 2-3, 5-3, 1-1)