Nagyot lépett az elődöntő felé a Debrecen

Négygólos előnyt szerzett a Debrecen férfi vízilabdacsapata az Eurokupa negyeddöntőjében az oroszországi visszavágóra, a szerda esti első mérkőzésen ugyanis 13-9-re nyert a Dinamo Moszkva ellen.

A sportág második számú európai sorozatának negyeddöntőjében villámrajtot vett Gyöngyösi András alakulata, és percek alatt 4-1-es vezetésre tett szert. Ezután azonban átmenetileg el is rontották a mintegy ezer szurkoló örömét, mert a második negyedben 5-5-nél utolérték őket az oroszok.

Aztán a kétszeres olimpiai bajnok, a végül öt találatig jutó Varga Tamás vezérletével 9-5-re ellépett a hazai csapat. Némi zavart okozott ugyan, amikor a Debrecen olasz légiósát, a világbajnok Alex Giorgettit – egy orosszal együtt – végleg kiállították dulakodás miatt, de a hazai győzelem magabiztosra sikeredett.

A visszavágót jövő szombaton rendezik Moszkvában.

Eredmény – vízilabda Eurokupa, negyeddöntő, 1. mérkőzés
Debreceni VSE-Dinamo Moszkva (orosz) 13-9 (5-3, 2-2, 4-2, 2-2)
A debreceni góldobók: Varga T. 5, Giorgetti 3, Letica 2, Komlósi, Misic, Kállay 1-1