Kapott egy húszast a Szolnok

A Szolnoki Olaj húszpontos vereséget szenvedett vasárnap a szlovén Ljubljana vendégeként a férfi kosárlabda Adria Liga nyolcadik fordulójában.

A 2 győzelemnél és 5 vereségnél tartó, újonc Szolnok 0-3 után egy 11-0-ás rohamot mutatott be a Ljubljana (3/4) csarnokában.

A magyar bajnok a nyáron érkezett Simon Balázs és a lett Ernests Kalve révén tartotta előnyét, csakhogy 23-33 után egy magyar pontra 15 szlovén érkezett, így a nagyszünetben 38-35 volt az állás.

A térfélcserét követően maradt a szlovén fölény, a 25-16-os harmadik negyed pedig gyakorlatilag eldöntötte a találkozót. A Tisza-partiak legjobbja a 15 pontot szerző Báder Márton lett.

A 2/6-os mérlegnél tartó szolnoki alakulat egy hét múlva a Cedevita Zagreb csarnokában lép pályára.