Újabb szegedi vereség a BL-ben

A Pick Szeged 29-24-re kikapott a találkozó előtt még nyeretlen fehérorosz Dinamo Minszk otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában.

A találkozó elején fej fej mellett haladtak a csapatok, majd Bogdanov, a hazaiak kapusa kifogott egy jobb periódust, ezt pedig társai támadásban kihasználták, és háromgólos vezetésre tettek szert.

A fehérorosz gárda ezt követően sem állt le, többször is kihasználta a magyar csapat labdavesztését, és az ötgólos Sevaljevic vezetésével a félidőben 17-10-re vezetett.

A fordulást követően állandósult a különbség, a Szeged nem nagyon tudott közelebb kerülni riválisához. Skaliczki László együttese tíz perccel a vége előtt három gólra feljött, de ennél jobban nem tudta megközelíteni ellenfelét.

A BL-ben most egy hónap szünet következik. A Szeged legközelebb november 18-án lép pályára, amikor az eddig százszázalékos spanyol Barcelonát fogadja.

A Veszprém 31-30-re legyőzte a német BL-győztes Kielt.

Férfi BL, 4. forduló – D csoport:

Dinamo Minszk (fehérorosz )- Pick Szeged 29-24 (17-10)
A magyar csapat gólszerzői: Larholm, Zubai 4-4, Prodanovic, Sulc, Blazevic, Ancsin, Balogh, Pribanic, Kekezovic 2-2, Vadkerti, Budai

Szerdán játszották: Füchse Berlin (német)-Schaffhausen (svájci) 31-27 (14-11)