Kozák Danuta olimpiai bajnokokat utasított maga mögé!!

Kozák Danuta (kozák danuta, )

Kozák Danuta K-1, 500 méteren nyerte a magyar csapat hetedik aranyérmét Londonban!

A csütörtöki versenynap magyar szempontból remekül indult, hiszen a Kammerer, Tóth, Kulifai, Pauman egység remek versenyzéssel ezüstérmet nyert. Kozák Danután volt a sor, hogy tovább írja a sikertörténetet. A honvéd versenyzője elegánsan, a középdöntőből is első helyen jutott a mai fináléba, ahol a legnagyobb ellenfeleinek egyike akár a mamája is lehetne. Az olasz színekben versenyző 47 éves olimpiai bajnok Josefa Idem éppen 22 évvel idősebb Danutánál, aki a hatos pályán rajtolt el.

Kicsit beragadt a rajtnál, az ukrán Osypenko mögött 250-nél második helyen evezett. Fél hajóhossz előnnyel vezetett előtte az ukrán, amikor Danuta megindította a hajrát, Hanssent és Idemet már maga mögött hagyta. Fantasztikus hajrát indított!!! Csörlőn húzzák ezt a lányt vagy mi történt!!! A többiek nem bírták vele tartani a lépést és hajóhosszal utasította maga mögé a mezőnyt!!

Óriási, magabiztos győzelem, megérdemelt aranyérem! Londonban a második. Nem mellesleg ötszörös világbajnok! Nincs mese: Kozák Danuta a magyar kajak-kenu sport hallhatatlanjai közé emelkedett!! Felért a csúcsra! Ő a magyar kajak-kenu sport 22. olimpiai aranyérmese (Londonban a 3.)