A sorozatnak vége szakadt

A címvédő magyar válogatott 11-9-es vereséget szenvedett a világbajnok olasz csapattól a londoni olimpia férfi vízilabdatornájának szerdai negyeddöntőjében.

Rendkívül kemény csatát vívtak a felek, egyik csapat sem tudott ellépni, a második negyed után egy góllal az olaszok vezettek. A folytatásban először az olaszok tudtak ritmust váltani, a magyarok pedig megtorpantak, így a zárófelvonás előtt háromgólos vezetésre tettek szert. Három perccel a vége előtt egyetlen gólra jött fel a magyar csapat, de egy perccel a vége előtt Felugo gólja eldöntötte a találkozót.

Kemény Dénes együttese az 5-8. helyért folytatja szereplését, pénteken az ausztrálokkal találkozik.

A mostani kudarccal megszakadt a Kemény Dénes által irányított válogatott kiváló olimpiai sorozata: 1996 után először nem Magyarország lesz az aranyérmes.