Sidi Péter pontszerző, hatodik!

Sidi Péter (sidi péter, )

Sidi Péter a számára legkedvesebb versenyszámban, a 3 x 40 lövéses versenyben a hatodik helyet szerezte meg az olimpián.

Sidi Péternek ez már a harmadik fellépése lesz Londonban – légpuskában 13., a kisöbűszabadpuska 50 méteres fekvő versenyében pedig 11. lett – de a komáromi lövőnek a hétfői a legjobb száma, ebben világ- és Európa-bajnokként várja a viadalt.

Az első 10 lövését követően 98 körrel (4 belső tízes) áll. Aztán továbbra is becsúszot egy-egy apró hiba. Az a helyzet, hogy Sidi nem százas, szó szerint. Második 10 lövésébe is becsúszott két kilences, míg a 3.-ba és a 4.-be is becsúszott egy – egy ezzel 394 körrel fejezte be a fekvő részét a 3 x 40 lövéses versenynek.

Negyven lövés után 394 körrel a mezőny közepén tanyázott a magyar sportlövő – a döntőhöz teljesítményében hatalmas fordulatnak kell beállnia és erre talán van némi esély, hiszen Sidinek a három testhelyzetből éppen a fekvő nem az erőssége! A fordulat megtörtént!!

A verseny álló lövészetes szakaszában 98-97-97-97 sorozatok követték egymást és a 389-es erdménnyel Sidi összességében két pozíció után 783 körrel feljött a második helyre (40 belső tízes).

Jöhet a térdelés! Ha így folytatja a magyar versenyző, úgy ennek még igazán szép eredmény lehet a vége! Nem is kezdett rosszul Sidi, 98-97-es 20 lövéssel kezdett, de aztán megremegett, kétszer is nyolcast lőtt, aminek két 95-ös sorozat lett a vége (térdelő: 385). A 3 x 40 lövést Sidi így 1168 körös összeredménnyel a nyolcadik helyen végzett negyedmagával. Jöhet a szétlövés a döntőért.

A szétlövékor aztán helyén volt a magyar fiú szíve és esze. 48,2 körrel ő érte el a legjobb erdeményt, a japán Han Jinseopot egytelen tizeddel (48,1) utasította maga mögé. Az ukrán Ayvazyan 47,8, míg a svájci Buerge 45,9 kört ért el. Sidi a nyolcadik helyen jutott a fináléba. Az olasz Campriani lényegében befoghatatlan (1180), de a második helyen tanyázó amerikai Emmons csak négy körre (1172) van Siditől. Érem még talán lehet ebből.

A döntő magyar idő szerint 14:45-kor kezdődött. A döntőt állva lőtték, és Sidi elsőre remek 10.5-öt, másodikra 9,8-at lőtt. 75 másodperc van ilyenkor egy-egy lövésre, van idő megnézni a célt. 10,6 a harmadik, ez príma! Még mindig 8., de már csak tízedek választják el a a 6. helytől. Aztán becsúszott egy 9,3, de ennek ellenére 7. helyre lépett fel. A magyar versenyző kicsit hullámzott, de kevésbé, mint az előtte állóknak – ekkor a döntő negyedik legjobb eredményével állt. Hiába, ez olimpiai döntő, itt már erősen megremeg a kéz. 9,7 – 10.0 – 10,1 – következett, amivel a 6. helyre kapaszkodott fel három lövéssel a vége előtt.

10,2 – 10,2 –  10,6 – a döntőben 101 kör, azaz 10,1-es átlag, a döntőben a második legjobb eredmény, összetetben végül 6. hely!.

Az a fránya két nyolcas. Ha az nincs, meglehetett volna a remélt érem, de Sidinek így is gratulálni lehet. Rióban alighanem újra megpróbálja!

Kisöbű szabadpuska 3 x 40 lövéses verseny, végeredmény